Witam ! Nazywam się Mikołaj Jaszewski i prowadzę dla Was internetową skarbnicę wiedzy modowej, w której każdy znajdzie coś dla siebie.

Pomysł na McELEGANCE zrodził w 2015 roku kiedy to po raz pierwszy założyłem bloga modowego (wtedy jeszcze pod innym “szyldem”) na jednym z najpopularniejszych portali dla blogerów. Mimo, iż wywołało to we mnie wiele pozytywnych emocji, blog po kilku dniach został przeze mnie usunięty. Okazało się, że na prowadzenie bloga na witrynie przynależnej do wspomnianego wcześniej portalu nie pozwalał mi mój wrodzony profesjonalizm. Wydawało mi się to zbyt oczywiste, mało oryginalne i jeszcze mniej przemyślane, a ja nie lubię podążać za tłumem. Jestem jedną z tych osób które jak coś robią, to zawsze na 100% i z dopięciem ostatniego guzika. Dlatego też stwierdziłem, że nie jestem gotowy na podjęcie się takiego wyzwania. Postanowiłem uzbroić się w cierpliwość, aby w 2017 roku ruszyć pełną parą. To wtedy zakupiłem cały potrzebny sprzęt do przekazywania Wam najlepszej jakości materiałów i ponownie postawiłem bloga na domenie McELEGANCE.

 

Od dzieciństwa moda jest bliska mojemu sercu. Jak tylko wracam myślami do wczesnych lat mojego życia, mam przed sobą obraz naszych spotkań z przyjaciółką (a odbywały się często). Wówczas nie bawiliśmy się jak inne dzieci – ganiając po domu czy układając Puzzle, my urządzaliśmy pokazy mody ! Prawie każde nasze spotkanie polegało na przebieraniu garderoby rodziców i wyciąganiu największych perełek. Dużo było śmiechu (i bałaganu), ale wspominam to z wielkim sentymentem.

Rodzice od zawsze wpajali mi, abym zwracał uwagę na to co ubieram. Pozwoliło to na ukształtowanie w mojej głowie pewnego poczucia stylu, za co jestem Im bardzo wdzięczny.

Jednakże nigdy nie byłem pasjonatem elegancji. Odnoszę wrażenie, iż ten bodziec uderzył we mnie w gimnazjum kiedy to zmagałem się z pewnym kompleksem.
A mianowicie zawsze byłem najniższy i najszczuplejszy – BA ! Przez pewien etap mojego szybkiego wzrostu i wspaniałego metabolizmu byłem WYCHUDZONY. Bardzo to mnie denerwowało, ponieważ zdawałem sobie sprawę, iż moje ręce nie były najatrakcyjniejsze – wyglądały jak patyczki. Zacząłem wtedy wstydzić się pokazywać rąk i unikałem krótkich rękawów. Ponieważ moja garderoba nie była bogata w “long sleeves” postanowiłem zakładać koszule. Bardzo szybko przypadło mi to do gustu i zaczęło kreować mój modowy wizerunek. Tak zagłębiając się coraz bardziej w ocean modowej elegancji, pozostałem jej fanem do dzisiaj.

 

Jeżeli chcielibyście dowiedzieć się czegoś o mnie więcej, już teraz serdecznie Was zapraszam na Instagram, gdzie będziecie mogli śledzić moje życie. Zachęcam również do zaglądania na inne Social Media, gdzie regularnie udostępniam posty.

 

Moda przemija, styl pozostaje.
~ Coco Chanel

Jak powiedziała kiedyś Anna Dello Russo “Moda to deklaracja Twojej własnej wolności”.
Mam nadzieję, że będziecie chcieli być wolni i postanowicie budować swój styl razem ze mną.
Tworząc koncepcję bloga nie chciałem poddawać się jedynie modzie męskiej, dlatego również postanowiłem wyjść na przeciw kobietom i im modowym problemom. W konsekwencji tego jestem pewien, że każdy znajdzie coś dla siebie.

Reasumując, zachęcam Was do lektury i subskrypcji McELEGANCE, aby być na bieżąco z każdym postem.