Z kupnem spodni zmaga się każdy z nas i najczęściej nie jest to łatwy wybór. Okazuje się, że wiele kobiet nie wie jak dobrać damskie spodnie odpowiednio do swojej sylwetki, a kupno ich przysparza im wielu kłopotów. Wyróżnia się trzy najczęstsze problemy :

Pierwszy to wybór fasonu – jaki krój wybrać odpowiednio do swojej sylwetki, aby wyglądać dobrze.

Drugi to wybór rozmiaru (z którym spotykamy się najczęściej), bo większość nadal nie wie jaki nosi rozmiar spodni.

Trzeci najbardziej błahy to wybór koloru, ale na to rozwiązanie dla każdego jest inne, zależnie od własnej garderoby.

 

W dzisiejszym poście postaram się rozwiązać Wasze problemy i rozwiać wszelkie wątpliwości.

 

 

Jak Dobrać Damskie Spodnie ?

 

WYBÓR FASONU

Pamiętajmy o tym, iż nie każdy krój spodni będzie pasował do danej sylwetki, dlatego, aby wiedzieć jak dobrać damskie spodnie do sylwetki, powinniśmy znać wszystkie fasony, aby wiedzieć których się wystrzegać, by nie zrobić sobie krzywdy.

 

Jak dobrać damskie spodnie ?

REGULAR FIT

 

Najbardziej klasyczny fason spodni. Nogawka ma prosty krój bez zbędnych zwężeń czy poszerzeń.
Spodnie są dość wąskie, jednak nie przylegają do nogi. Taki krój będzie wyglądał dobrze  na osobach z brzuszkiem. Nie polecam posiadaczom szczupłych sylwetek – nogi z dużym zapasem luzu będą wyglądały jak w worku, a przecież nie o to nam chodzi.

 

 

Jak dobrać damskie spodnie ?

SKINNY FIT

 

Najbardziej opięty fason spodni i najbardziej problematyczny, bowiem najłatwiej zrobić sobie nim krzywdę. Nogawka przylega do nogi na całej długości.
Spodnie bardzo wąskie i przylegające na całej długości – bardzo mocno podkreślają figurę, przez co nie każdy może zostać ich właścicielem. Krój przeznaczony dla osób szczupłych, źle będzie wyglądał na posiadaczach masywnych  ud.

 

 

Jak dobrać damskie spodnie ?

BOOTCUT

 

W tym fasonie stan znajduje się poniżej pępka, na wysokości bioder. Rozszerzona nogawka wyrównuje szersze biodra i przedłuża krótkie nogi – sprawia, że sylwetka nabiera krągłości, wyglądając bardzo kobieco.
Spodnie dość luźne, od kolan rozszerzające się ku dołowi – odpowiednie dla figur kobiecych jak i szczupłych, przy pierwszych wyrównuje proporcje, a przy drugich dodaje kobiecych kształtów.

 

 

Jak dobrać damskie spodnie ?

DZWONY

 

Fason podobnie do poprzedniego jest wąski w kolanach i rozszerzający się ku dołowi, jednak nogawka poniżej kolan jest znacznie szersza od poprzednika. Krój ten sprawia, że nogawka zakrywa buty – co ostatnio jest bardzo modne.
Spodnie praktycznie zakrywają nogi, co sprawia, że są odpowiednie dla każdej sylwetki. Jednak nie są pozbawione wad, bowiem mają tendencje do skracania nóg, co oznacza, że najlepiej je nosić z butami na wysokim obcasie lub koturnie.

 

 

Jak dobrać damskie spodnie ?

BOYFRIENDY

 

Fason dość szeroki, podobny to męskich spodni o kroju „Regular”, co z założenia jest celowe. Spodnie zazwyczaj są o stanie biodrowym, mają przetarcia, są trochę za duże i przypominają spodnie męskie. Aby zniwelować ich męski charakter, spodnie łączy się ze szpilkami i nosi z podwiniętymi nogawkami – wydłuża to optycznie nogę, zwęża nogawkę i wygląda bardzo kobieco.
Jak sama nazwa wskazuje, spodnie pasują sylwetce męskiej. Ponieważ są luźne i zazwyczaj mają obniżony stan, nie będą wyglądały korzystnie na kobietach o szerszych gabarytach. Najlepsze dla kobiet o długich i szczupłych nogach.

 

 

WYBÓR ROZMIARU

Jak to jest, że znamy swój rozmiar buta, koszulki, płaszcza, a gdy przychodzi nam kupować spodnie spotykamy się z dylematem…

Rozmiar spodni nie jest bowiem standardowy, a co za tym idzie, nie jest oczywisty. Rozmiar ten opiera się na dwóch wymiarach :

 

Jak dobrać męskie spodnie ?

 

 

Pierwsza wartość (36) to długość pasa, druga (38) to długość nogawki. Nie są to oczywiście wymiary w cm, jest to bowiem wartość umowna, podobna w większości sklepów. Zatem dobrze jest zapisać sobie w telefonie rozmiar, który nam odpowiada i korzystać z niego w razie potrzeby.

 

 

WYBÓR KOLORU

Jak wspomniałem wcześniej, wybór koloru to sprawa indywidualna każdego z nas, zależy bowiem od posiadanej przez nas garderoby i własnych upodobań. Pamiętajmy jednak, aby przy bardziej masywnej sylwetce, nosić kolory ciemniejsze, a przy bardzo szczupłej – kolory jasne. Za pomocą złudzenia optycznego, zawęzimy lub poszerzymy swoje nogi.

Ważne jest, aby przy szerszych udach, wystrzegać się przejaśnień na jeansach. Poszerzy to nam dodatkowo nogi, co przyniesie nieoczekiwany efekt.
Więcej o zakrywaniu masywnych ud napisałem w poście “Jak zakryć duże uda ?” – do którego lektury serdecznie Was zapraszam.

Mam nadzieje, że kupno spodni nie będzie już dla Was problemem, a pytanie “Jak dobrać damskie spodnie do sylwetki ?” nie będzie Was dręczyło podczas każdych zakupów.

 

 

You May Also Like