Z kupnem spodni zmaga się każdy z nas i najczęściej nie jest to łatwy wybór. Okazuje się, że wiele osób nie wie jak dobrać męskie spodnie odpowiednio do swojej sylwetki, a kupno ich przysparza im wielu kłopotów. Wyróżnia się trzy najczęstsze problemy :

Pierwszy to wybór fasonu – jaki krój wybrać odpowiednio do swojej sylwetki, aby wyglądać dobrze.

Drugi to wybór rozmiaru (z którym spotykamy się najczęściej), bo większość nadal nie wie jaki nosi rozmiar spodni.

Trzeci najbardziej błahy to wybór koloru, ale na to rozwiązanie dla każdego jest inne, zależnie od własnej garderoby.

 

W dzisiejszym poście postaram się rozwiązać Wasze problemy i rozwiać wszelkie wątpliwości.

 

 

Jak Dobrać Męskie Spodnie ?

 

WYBÓR FASONU

Pamiętajmy o tym, iż nie każdy krój spodni będzie pasował do danej sylwetki, dlatego, aby wiedzieć jak dobrać męskie spodnie do sylwetki, powinniśmy znać wszystkie fasony, aby wiedzieć których się wystrzegać, by nie zrobić sobie krzywdy.

 

 

 

Jak dobrać męskie spodnie ?REGULAR FIT

 

Najbardziej klasyczny fason spodni. Nogawka ma prosty krój bez zbędnych zwężeń czy poszerzeń.
Spodnie są dość wąskie, jednak nie przylegają do nogi. Taki krój będzie wyglądał dobrze  na osobach z brzuszkiem. Nie polecam posiadaczom szczupłych sylwetek – nogi z dużym zapasem luzu będą wyglądały jak w worku, a przecież nie o to nam chodzi.

 

 

Jak dobrać męskie spodnie ?

SLIM FIT

 

Krój idealnie wpasowuje się pomiędzy fason REGULAR a SKINNY. Nogawka węższa niż w klasycznym kroju, opięta na nodze, jednak na łydkach nadal posiada odrobinę luzu.
Spodnie dość wąskie, przylegające do nogi – będą dobrze wyglądały na osobie o szczupłej lub normalnej budowie ciała. Osoby z większymi udami, powinny się tego kroju wystrzegać.

 

 

Jak dobrać męskie spodnie ?

SKINNY FIT

 

Najbardziej opięty fason spodni i najbardziej problematyczny, bowiem najłatwiej zrobić sobie nim krzywdę. Nogawka przylega do nogi na całej długości.
Spodnie bardzo wąskie i przylegające na całej długości – bardzo mocno podkreślają figurę, przez co nie każdy może zostać ich właścicielem. Krój przeznaczony dla osób szczupłych, źle będzie wyglądał na posiadaczach masywnych lub muskularnych ud i równie źle na osobach z dużym rozstawem nóg.

 

 

Jak dobrać męskie spodnie ?

BOOTCUT

 

W tym fasonie stan znajduje się poniżej pępka, na wysokości bioder. Na udach spodnie mają normalną szerokość, natomiast na końcu nogawki są trochę bardziej wyeksponowane. Krój najbliższy tak zwanym “Dzwonom”.
Spodnie dość luźne, od kolan rozszerzające się ku dołowi – odpowiednie praktycznie dla każdej sylwetki. Odradzam jednak ten typ spodni ze względu na wygląd, ponieważ nie jest to łatwy fason do dopasowania z górną częścią outfitu, a ze względu na szeroką nogawkę trudno będzie nam dopasować buty.

 

 

Jak dobrać męskie spodnie ?

LOOSE FIT

 

Fason charakteryzujący się lekko obniżonym stanem i luźną nogawką, co sprawia, że spodnie są szerokie i bardziej wygodne.
Spodnie są poszerzoną wersją kroju Regular, luźne na całej długości – nie podkreślają nóg, przez co są odpowiednie dla osób z masywnymi nogami. Podobnie jak w przypadku fasonu regularnego, krój ten odradzam osobom szczupłym

 

 

WYBÓR ROZMIARU

Jak to jest, że znamy swój rozmiar buta, koszuli, marynarki, a gdy przychodzi nam kupować spodnie spotykamy się z dylematem…

Rozmiar spodni nie jest bowiem standardowy, a co za tym idzie, nie jest oczywisty. Rozmiar ten opiera się na dwóch wymiarach :

 

Jak dobrać męskie spodnie ?

 

 

Pierwsza wartość (36) to długość pasa, druga (38) to długość nogawki. Nie są to oczywiście wymiary w cm, jest to bowiem wartość umowna, podobna w większości sklepów. Zatem dobrze jest zapisać sobie w telefonie rozmiar, który nam odpowiada i korzystać z niego w razie potrzeby.

 

 

WYBÓR KOLORU

Jak wspomniałem wcześniej, wybór koloru to sprawa indywidualna każdego z nas, zależy bowiem od posiadanej przez nas garderoby i własnych upodobań. Pamiętajmy jednak, aby przy bardziej masywnej sylwetce, nosić kolory ciemniejsze, a przy bardzo szczupłej – kolory jasne. Za pomocą złudzenia optycznego, zawęzimy lub poszerzymy swoje nogi.

Ważne jest, aby przy szerszych udach, wystrzegać się przejaśnień na jeansach. Poszerzy to nam dodatkowo nogi, co przyniesie nieoczekiwany efekt.
Więcej o zakrywaniu masywnych ud napisałem w poście “Jak zakryć duże uda ?” – do którego lektury serdecznie Was zapraszam.

Mam nadzieje, że kupno spodni nie będzie już dla Was problemem, a pytanie “Jak dobrać męskie spodnie do sylwetki ?” nie będzie Was dręczyło podczas każdych zakupów.

 

 

You May Also Like