Większość kobiet zmaga się z pewnymi kompleksami, pokaże Wam sposób na jeden z nich. Dziś pomogę tym kobietom, które zmagają się z dużymi udami. Podpowiem Wam co powinnyście zakładać, czego się wystrzegać i jak zakryć duże uda.

Masywne uda idą najczęściej w parze z wąską talią – co daje nam sylwetkę w kształcie gruszki. Co należy robić gdy ma się ten zarys ciała ? Należy dążyć do tego, aby optycznie stworzyć z niego najbardziej pożądaną sylwetkę czyli klepsydrę. Uzyskamy to poprzez optyczne powiększenie ramion.

Główną zasadą na optyczne powiększenie ramion jest ubieranie się we właściwych kolorach – ciemny dół, jasna góra. Należy pamiętać o tym, aby wystrzegać się koszulek/topów na ramiączkach, ponieważ działają one odwrotnie – wysmuklają ramiona przez co dół optycznie wydaje się większy. Pozostając przy górnej części ciała dodam, iż powinno się odciągać uwagę od ud. Można to zrobić na przykład poprzez dobieranie odpowiednich dodatków. Biżuteria, kołnierze czy szale, pomogą nam odciągnąć uwagę od masywnych ud.

 

 

Jak zakryć duże uda ?

 

 

Przejdźmy trochę niżej – biodra. Drogie Panie, wystrzegajcie się wzorów i zdobień na biodrach, ponieważ przyciągają uwagę do dolnej partii ciała, a przecież nie na tym nam zależy. Pewnie wiele z Was będzie zaskoczone, ale niestety nie możecie robić tego co wiele osób lubi najbardziej poza domem, gdy ociepla się pogoda – nie zawiązujemy bluz czy kurtek wokół bioder, ponownie wiąże się to z przyciąganiem uwagi do gorszych części ciała.

Co do samych ud… Należy zakrywać uda dłuższymi koszulkami, zakryte nie będą się rzucały w oczy.

Aby wyszczuplić uda, powinno się optycznie wydłużać nogi. Pomogą nam w tym na przykład dzwony, które wyszczuplają sylwetkę i uda przez co nadają sylwetce odpowiednich proporcji. Świetnie będą się nadawały również spodnie w kant, najlepiej w pionowe pasy, które wydłużą optycznie nogę co tyczy się również lampasów.

Pozostając przy spodniach radzę wystrzegać się wszelkiego rodzaju przejaśnień, które w ostatnim czasie są tak modne -Pogrubiają nam nogę co potęguje efekt dużych ud. Analogicznie, kupujemy spodnie w ciemnych kolorach i bez przejaśnień. Najlepiej, aby spodnie były luźniejsze na przykład takie z lejących materiałów, dzięki czemu zakryją nam uda. Wiąże się to oczywiście z tym, że obcisłe spodnie podkreślają nasze wady ud. Pamiętajmy również o doborze odpowiednich materiałów, który jest tak ważny, bowiem powinny być one zwiewne i lekkie – grube materiały spodni poszerzają nogę.

Pocieszę Panie lubiące ubrać się elegancko. Przy masywnych udach świetnie nadają się zakrywające je spódnice. Oczywiście nie mówię tutaj o kroju ołówkowym, ale wszystkie długie i lejące są jak najbardziej wskazane.

Podkreślę, iż powinno się brać pod uwagę krój. Przy doborze spódnic czy sukienek, krój powinien być w kształcie litery A.

 

 

Jak zakryć duże uda ?

 

 

Buty mają znaczenie ! Tak jak mówiłem zależy nam na wydłużeniu nóg. Możemy to zrobić poprzez dobranie odpowiedniego obuwia – czółenka w kolorze cielistym wydłużą nam optycznie nogę, przez co uda będą wydawały się smuklejsze. Pamiętajmy, że im większa szpilka tym noga wydaje się dłuższa.

Wystrzegajmy się butów skracających nogę. Są to przede wszystkim kozaki przed kolano, kalosze, botki i ciemne buty z wiązaniem na kostce.

 

 

Jak zakryć duże uda ?

 

 

Ostatni sposób to dobranie odpowiedniej bielizny wyszczuplającej. Dobrze wybrana zakryje każdy mankament naszego ciała.

 

You May Also Like