Twarz jest główną reprezentacyjną częścią naszego ciała i choć widzimy się w lustrze kilka razy dziennie, najczęściej nie umiemy odpowiedzieć sobie na pytanie “Jaki mam kształt twarzy ?”. A przecież jest to informacja bardzo ważna, ponieważ to od niej zależy w jakiej fryzurze będzie nam dobrze, jaki wykonywać makeup do naszej twarzy, bądź jakie dobrać oprawki okularów. Nasza niewiedza nie wynika często z tego, iż nas to nie interesuje, tylko jest powodem trudności dopasowania naszych cech twarzy do jednego kształtu.

Ile jest ludzi, tyle jest twarzy…  Jaka jest Twoja twarz  ? O tym w dzisiejszym poście.

 

Jaki Mam Kształt Twarzy ?

 

Mimo, iż wyróżniamy 7 kształtów twarzy, nie zawsze musimy pasować stuprocentowo do jednego – wręcz przeciwnie, częściej odnajdujemy nasze cechy w kilku kształtach, co komplikuje nam podążanie za wskazówkami dla konkretnego typu. Dlatego postaram się w łatwy sposób wyróżnić najważniejsze cechy danych kształtów, co pomoże Wam utożsamić się z jednym, który najbardziej do Was pasuje. Przy analizie Waszego kształtu twarzy, stańcie przed lustrem i zaczeszcie włosy do tyłu razem z grzywką, aby odsłonić twarz. Podpowiem, iż dobrym sposobem jest zrobienie sobie zdjęcia, widzimy wtedy twarz z pewnej odległości i możemy zastanowić się w jaki kształt się nam układa.

 

 

Jaki Mam Kształt Twarzy ?

Jeżeli posiadacie ten kształt twarzy jesteście szczęściarzami, bowiem twarz owalna uznawana jest za idealną. Nie muszę mówić, że jest dłuższa niż szersza, ponieważ wydaje mi się to oczywistością przy podaniu pojęcia “owalna”. Twarz Owalna charakteryzuje się tym, iż najwyższy punkt czoła jest na środkowej osi twarzy, strefa nasady włosów i podbródka jest zaokrąglona, a najszersze miejsce znajduje się na wysokości kości policzkowych.

 

 

Jaki Mam Kształt Twarzy ?

Twarz Okrągła charakteryzuje się tym, iż jest praktycznie tak samo szeroka jak długa. Twarz o tym kształcie ma zaokrągloną strefę nasady włosów i podbródka, podobnie jak w przypadku twarzy owalnej.  Osoby z okrągłą twarzą mają pełne policzki bez zarysowanych kości policzkowych i szczękę bez wyraźnych kantów.

 

 

Jaki Mam Kształt Twarzy ?

Najczęściej spotykany i najbardziej charakterystyczny typ twarzy. Posiadacze tego kształtu twarzy mają szeroką szczękę z wyraźnie zaznaczonymi kątami i czoło, które jest najczęściej niskie. Zarówno linia czoła jak i linia szczęki mają równą szerokość. Linia włosów ma kształt kwadratu o zaokrąglonych rogach.

 

 

Jaki Mam Kształt Twarzy ?

Osoby o prostokątnym kształcie twarzy mają dłuższą twarz niż szeroką. Szerokość ich twarzy jest w każdym miejscu taka sama, a strefa nasady włosów i podbródka jest kanciasta. Czoło jest zazwyczaj wysokie, a podbródek szeroki.

 

 

Jaki Mam Kształt Twarzy ?

Reprezentanci tego typu twarzy są posiadaczami wysokiego i stosunkowo szerokiego czoła z zakolami oraz wystającego podbródka. Linia policzków jest nieco szersza od linii czoła.

 

 

Jaki Mam Kształt Twarzy ?

Osoby z twarzą o diamentowym kształcie mają najszerszą twarz w strefie kości policzkowych. Kanciastą linię wertykalną tworzy zarówno wąskie i niskie czoło, jak i trójkątny podbródek. Szczęka zwęża się od okolic pod uszami, aż do końca podbródka.

 

 

Jaki Mam Kształt Twarzy ?

Posiadacze trójkątnej twarzy mają wysokie, rozszerzające się ku dołowi czoło i szeroką brodę, wystającą do przodu. Najszerszym punktem tego typu twarzy jest linia szczęki.

 

 

Byliście świadomi swojego kształtu twarzy ? Mam nadzieję, że post okazał się pomocny.
Dajcie znać czy znacie już odpowiedź na pytanie “Jaki mam kształt twarzy ?” i jakim kształcie jest Wasza twarz 😉

 

 

You May Also Like