Trwa najbardziej wyjazdowy sezon. Ponieważ są wakacje i jest wiele osób, które wypoczynkowy wyjazd ma przed sobą, nie mogło zabraknąć artykułu dotyczącego wyjazdowego bagażu. I choć reguła przeglądów na mojej stronie jest Wam dobrze znana, to w tym poście nie mogę porównywać walizek droższych z tańszymi, ponieważ nie o wygląd chodzi, a o jakość. Jednakże mając świadomość różnorodności zarobkowej Polskich odbiorców, podzieliłem przegląd walizek na grupy cenowe.

Zanim zaczniemy przegląd, zastanówmy się jednak czy kupowanie drogich walizek ma sens… Znając straszne warunki panujące na lotniskach i sposób traktowania naszego bagażu, trudno o zaufanie wobec obsługi lotniska – skutkiem czego wybieramy tańsze walizki.
Czy ten wybór jest właściwy ?

Niektóre walizki nie są droższe ze względu na markę czy wygląd, chodzi jednak o jakość i materiał wykonania. Wiadome jest, iż walizki droższe są wykonane z lepszych materiałów (nie wszystkie, radzę sprawdzać materiał wykonania), przez co są bardziej odporne na uszkodzenia. W cenową grę wchodzi również pojemność oraz liczba kieszonek, dzięki którym pomieścimy w walizce więcej rzeczy.

Zdania na temat średniej kwoty wydawanej na walizki są podzielone. Jedni twierdzą, że warto kupić drogą walizkę i mieć ją na kilka porządnych lat, a drudzy, iż lepiej kupić tańszą walizkę i w przypadku zniszczenia wymienić na nową… Szczerze mówiąc nie potrafię ustosunkować się do żadnej ze stron, ponieważ poprzez brak poszanowania cudzego bagażu przez obsługę lotniska, nigdy nie jesteśmy pewni jak nasza walizka zostanie potraktowana. Myślę jednak, iż droższe i porządne walizki warto zostawić na wyjazdy samochodem, gdzie bagaż mamy pod własną kontrolą i nie narażamy go na niekontrolowane uszkodzenia.

 

 

Jak Przygotować Się Do Wylotu ?

 

Pamiętajmy, iż wykupując polisę turystyczną chroniącą nas przed kosztami leczenia czy nieszczęśliwymi wypadkami, mamy również możliwość wykupienia ubezpieczenia naszego bagażu. Według statystyk turystycznych jak i policyjnych, kradzieże czy zagubienia bagażu pojawiają się bardzo często, przez co bardzo polecam rozważenie tej opcji. Ochrona ubezpieczeniowa pozwoli nam zrekompensować przynajmniej część strat, jakie z tego tytułu możemy ponieść.

Przewożąc drogi sprzęt jak aparat, laptop czy inne urządzenie elektroniczne, miejmy na uwadze możliwość ich uszkodzenia poprzez mało drobiazgowe obnoszenie się z naszym bagażem. Warto zabezpieczyć je przed zniszczeniem podczas pakowania, drogą zapewnienia im amortyzacji. Można zrobić to poprzez owinięcie folią bąbelkową lub włożenie ich pomiędzy ubrania.

Po zakończonym pakowaniu, warto zabezpieczyć zamek walizki kłódką walizkową. Uchroni to nas przed kradzieżą lub ewentualną próbą wykorzystania nas jako przemytnika narkotykowego.

Bardzo ważną kwestią jest oznaczenie walizki. Identyfikatory bagażu są teraz łatwo dostępne (szczególnie online). Wzorzec podaję niżej…

 

Przegląd Walizek Przegląd Walizek

WITTCHEN
55,00 zł

 

 

Pamiętajmy jednak, poza imieniem i nazwiskiem lub adresem, warto dodać do identyfikatora numer lotu. Pomoże to nam w odnalezieniu walizki w przypadku ewentualnej zguby.

Przed oddaniem bagażu rejestrowanego, dobrym pomysłem jest owinięcie walizki folią stretch, dzięki czemu nasza walizka będzie odporniejsza na uszkodzenia, a my spokojniejsi o jej zawartość. Możliwość foliowania, dostępna jest teraz na większości portów lotniczych.

Zanim wylecimy, warto zabezpieczyć się przed kradzieżą pieniężną. Dobrze znane są sposoby dzielenia pieniędzy na kilka części o podobnych kwotach i pakowaniu ich w różnych bagażach. Uważam jednak, iż najrozsądniejszym sposobem będzie zamiast gotówki używanie karty płatniczej. Przeznaczone na wakacje środki, będziemy mieli w jednym miejscu, a w przypadku ewentualnej kradzieży karty, łatwiej będzie nam je odzyskać lub zastrzec.

Rzeczy wartościowe takie jak dokumenty (Paszport, bilet, itp…)  czy pieniądze, miejmy zawsze pod ręką. Opłaca się ukryć je w wewnętrznej kieszeni marynarki lub schować do bagażu podręcznego, aby mieć kontrolę nad finansami i poświadczeniami.

 

 

Przegląd Walizek

 

W walizkach nie jest najważniejsza estetyka, a jakość i wytrzymałość. Niestety technicznie nie jestem w stanie sprawdzić dla Was wszystkich walizek, które oferuje rynek. Dlatego też zaproponuję Wam walizki firmy Samsonite, które od dłuższego czasu cieszą się największą popularnością w internecie ze względu na jakość i elegancką prezencję.
W tańszej wersji, znajdzie się nasz rodzimy odpowiednik Wittchen, znany ze swojego szykownego stylu i nienagannej opinii.

 

 

I. Bagaż Rejestrowany

A. 200 – 500 zł

 

Przegląd Walizek Przegląd Walizek Przegląd Walizek

WITTCHEN
ROZMIAR ŚREDNI
549,00 zł
169,00 zł

 

 

 

Przegląd WalizekPrzegląd Walizek Przegląd Walizek WITTCHEN
ROZMIAR ŚREDNI
639,00 zł
259,00 zł

 

 

 

Przegląd WalizekPrzegląd WalizekPrzegląd Walizek

WITTCHEN
ROZMIAR DUŻY
629,00 zł
439,00 zł

 

 

 

B. 500 – 800 zł

 

Przegląd Walizek Przegląd Walizek Przegląd Walizek Przegląd Walizek

WITTCHEN
ROZMIAR ŚREDNI
599,00 zł

 

 

 

Przegląd Walizek Przegląd Walizek Przegląd Walizek Przegląd Walizek

WITTCHEN
ROZMIAR DUŻY
649,00 zł

 

 

 

Przegląd Walizek Przegląd Walizek Przegląd Walizek Przegląd Walizek

WITTCHEN
ROZMIAR DUŻY
699,00 zł

 

 

 

C. 800 – 1200 zł

 

Przegląd Walizek Przegląd Walizek Przegląd Walizek

SAMSONITE
ROZMIAR DUŻY
849,00 zł

 

 

 

Przegląd Walizek

Przegląd Walizek

Przegląd Walizek

Przegląd Walizek

SAMSONITE
ROZMIAR DUŻY
929,00 zł

 

 

 

Przegląd Walizek Przegląd Walizek Przegląd Walizek Przegląd WalizekSAMSONITE
ROZMIAR DUŻY
1 199,00 zł

 

 

 

D. 1200 zł +

 

Przegląd Walizek Przegląd Walizek Przegląd Walizek Przegląd Walizek Przegląd Walizek

SAMSONITE
ROZMIAR DUŻY
1 599,00 zł

 

 

 

Przegląd Walizek Przegląd Walizek Przegląd Walizek

SAMSONITE
ROZMIAR XL
1 649,00 zł

 

 

 

Przegląd Walizek Przegląd Walizek Przegląd Walizek

SAMSONITE
ROZMIAR XL
2 299,00 zł

 

 

 

You May Also Like